16 липня 2019 р. в Україні набрав чинності Закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної”

Казьонна Марина, викладачка української мови та літератури підготувала презентацію на тему «Дотримання мовного законодавства в освітньому процесі», ознайомила педагогічний колектив Барвінківського професійного аграрного ліцею з матеріалами, а також  наголосила на необхідності виконання Конституції України, Законів України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» та Закону України «Про освіту» , зокрема в частині застосування державної мови в освітньому процесі.

 

Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної»

Стаття 21. Державна мова у сфері освіти

  • Мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна мова.
  • Заклади освіти забезпечують обов’язкове вивчення державної мови, зокрема заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, в обсязі, що дає змогу провадити професійну діяльність у вибраній галузі з використанням державної мови.
  • Мовою зовнішнього незалежного оцінювання за результатами здобуття повної середньої освіти та вступних випробувань є державна мова, крім зовнішнього незалежного оцінювання з іноземних мов.

6. За бажанням здобувачів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти заклади освіти створюють можливості для вивчення ними мови корінного народу, національної меншини України як окремої дисципліни.