День консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми

Цей день започаткований Європарламентом 18 жовтня 2007 року як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності  щодо феномену торгівлі людьми, особливо жінками та дітьми, небайдужості громадськості до цього явища та візуалізації проблеми на глобальному рівні.

   Факт його відзначення є нагадуванням про актуальність проблеми торгівлі людьми, а також необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідуванні злочинців, надання допомоги постраждалим, ведення превентивної роботи.

    Торгівля  людьми є глобальним злочинним бізнесом, сучасною формою рабства, що грубо порушує права людини. Ця діяльність є найшвидше зростаючою кримінальною діяльністю у світі.

    Торгівля людьми – це злочин, жертвами якого можуть стати чоловіки, жінки і діти, як з метою примусової праці, так і сексуальної експлуатації. Нині у світі понад 21 мільйон людей є жертвами примусової праці. Чоловіки, жінки і діти потрапляють до рук торговців людьми, як у власних країнах, так і за кордоном. При цьому страждають усі країни – і країна походження, транзиту, і країна призначення.

   З метою  підвищення обізнаності здобувачів освіти щодо способів уникнення потрапляння в ситуацію торгівлі людьми та можливостей отримання допомоги у Барвінківському професійному аграрному ліцеї  з нагоди відзначення Європейського дня боротьби з торгівлею людьми були проведені відповідні заходи з  учнями.