День партизанської слави

22 вересня в Україні відзначається День партизанської слави та партизанського руху в Україні.  Свято встановлено в Україні на підтримку ініціативи ветеранів війни та з метою всенародного вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, увічнення їх пам’яті…» згідно з Указом Президента України «Про День партизанської слави» від 30 жовтня 2001 року № 1020/2001

Цей день відзначається як данина всенародної поваги до тих, хто в суворий воєнний час боровся з фашистами в глибокому тилу ворога, не шкодуючи крові і життя. 6200 партизанських загонів і підпільних груп, які налічували близько мільйона людей, завдавали відчутних втрат гітлерівським військам на окупованій території. За мужність і героїзм, виявлені в боротьбі з ворогом, 200 тисяч партизанів і підпільників нагороджено орденами і медалями, 223 з них визнані гідними звання Героя Радянського Союзу. Лилася кров, нищилися матеріальні й культурні цінності, духовні надбання народу.

Так, 22 вересня викладачем історії Кіяшко М.В. було проведено засідання круглого столу для здобувачів освіти на тему «Рух опору на території України». Учні дізналися, що рух поділявся на дві течії: радянський рух опору та національний. По закінченню засідання зроблено висновок про роль опору у Другій світовій війні. Окрім цього відбулася екскурсія до музейної кімнати, під час якої здобувачі освіти ближче дізналися про те,  хто такі партизани, що таке партизанський рух та про земляків-партизанів. Екскурсія завершилась тим, що учні хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих воїнів.