ДЕНЬ ВШАНУВАННЯ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ НА ТЕРИТОРІЇ ІНШИХ ДЕРЖАВ

Ти – вічний біль, Афганістан,

Ти – наш неспокій.

І не злічить глибоких ран

В борні жорстокій.

І не злічить сліз матерів, дружин, дітей –

Не всі вернулися сини із тих ночей…

Після Другої Світової війни війська СРСР брали участь у 24 локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав.

Найбільш масштабною та трагічною була війна в Республіці Афганістан. Майже 10 років – з 25 грудня 1979 року по 15 лютого 1989 року тривала війна. Через афганське пекло пройшли десятки тисяч солдат.

За даними офіційних джерел, під час афганської війни загинули понад 15 тисяч солдатів. Україні війна обійшлася у більш ніж чотири тисячі загиблих. Зараз в Україні – понад  150 тисяч ветеранів афганської війни, з них близько восьми тисяч мають поранення, понад 7 тисяч є інвалідами, близько 2 тисяч вважаються полоненими і безвісти  зниклими

У цей день ми поділяємо біль втрати з тими, хто втратив на цій війні своїх близьких і віддаємо шану всім учасникам тих подій.

З кожним роком все далі і далі історія віддаляє нас від вогняних років афганської війни. Але час не підвладний викреслити з нашої пам’яті приклади мужності і вірності військовому обов’язку, які продемонстрували тисячі відданих синів і дочок України, долею одягнених у солдатські шинелі.

Цього дня ми вшановуємо також тих, хто у різні роки виконували інтернаціональний обов’язок у В’єтнамі, Угорщині, Чехословаччині, Кубі, Єфіопії, Польщі та інших країнах світу.

В Барвінківському професійному аграрному ліцеї класні керівники провели години спілкування до цієї знаменної дати. Здобувачі освіти читали вірші, переглядали документальні відео, прослухали пісні, які занурили їх в ті страшні часи.