На годині спілкування з учнями розглянула деякі зміни, що стосуються водіїв, пасажирів, велосипедистів та пішоходів, тобто зміни до ПДР.

Як повідомляв перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький, набрали чинності зміни до ПДР, затверджені постановою Кабінету Міністрів «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. № 1306» від 11 листопада 2020 р. № 1105. Зміни стосуються водіїв, пасажирів, велосипедистів та пішоходів.

     Зокрема, якщо раніше водії та пасажири таксі могли не пристібатися під час руху в населеному пункті, а інструктори з водіння – і за його межами, то тепер всі повинні бути пристебнуті. Це правило зобов’язує водіїв таксі забезпечити наявність ременів безпеки як на передньому, так і на задньому сидінні і нагадувати пасажирам про необхідність їх використовувати.

Не пристібатися в населеному пункті дозволяється лише водіям і пасажирам з інвалідністю, якщо це фізіологічно неможливо, а також водіям і пасажирам оперативних та спеціальних транспортних засобів.

   Забороняється змінювати розміри, форму, позначення, колір і розміщення номерних знаків, наносити на них додаткові позначення або закривати їх, вони повинні бути чистими і достатньо освітленими.

   Тепер у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїзною частиною чи узбіччям, повинні використовувати світлоповертальні елементи (стрічку, наклейку, жилет тощо) або