укр | рус
ФАЙЛОВИЙ СЕРВЕР
Логiн:
Пароль:
M U
АРХIВ НОВИН
< >
Інформація для викладачів
06.03.2020
«Сьогодні свято у дівчат»
05.03.2020
«Привітання викладачів-пенсіонерів з 8 Березня»
27.02.2020
Засідання методичної комісії
21.02.2020
Поетапна кваліфікаційна атестація
21.02.2020
«Сильна мова – успішна держава»
Інформація для викладачів

Інформаційний бюлетень

Педагогічна компетентність  учителя –запорука успішного учня

 (за журналом «Профтехосвіта», 2018 рік)

Компетентність (від лат.competens - належний, відповідний) - сукупність знань і вмінь, необхідних для ефективної професійної діяльності: вміння аналізувати, передбачати наслідки професійної діяльності, використовувати інформацію .

 1. Валентина Дерев’янко, Алла Михайлюк. Методична компетентність педагогічного працівника: досвід формування в НМЦ ПТО у Луганській область. - №12, грудень, -с.6.
 2. Віктор Василенко. Соціальне партнерство як складник підготовки кваліфікованих робітничих кадрів на Дніпропетровщині. -№8, серпень, - с.2.
 3. Вікторія Крамаренко. Формування фахової компетентності засобами професійно спрямованих завдань із української мови.-№6, червень,-с.14.
 4. Володимир Корінчук. Наталя Корінчук.  Формування професійних компетентностей. Реалізація наскрізних піній через розв’язування прикладних задач із математики. - №9, вересень, - с.11.
 5. Галина Кушнір. Навчальне господарство ліцею: база для удосконалення знань, умінь і навичок. -№1, січень, - с.42
 6. Євгенія Тутука. Ключові компетентності. З досвіду формування на уроках хімії. - №10, грудень, - с.10.
 7. Ірина Панько. Професійне спрямовання на уроках хімії. Реалізація у майбутніх працівників аграрного профілю. - №1, січень, - с.20.
 8. Ірина Скибан. Культура міжособистісних стосунків і правова компетентність. Професійно-орієнтовані завдання для майбутніх кваліфікованих робітників.-№6, червень, - с.37
 9. Наталя Муха. Відео урок як засіб удосконалення компетентності викладача. -№8, серпень, с.10.
 10. Тетяна Гаєва. Професійна підготовка. Реалізація компетентнісного підходу в умовах освітнього процесу. -№7, липень, - с.4
 11. Тетяна Гриневич. Усі вправи на уроках математики як засіб реалізаціяї компетентнісного та діяльнісного підходів. - №1, січень, - с.24.

              Підготувала бібліотекар Ярмак М,І.


Рекомендований покажчик літератури

про новинки методичної літератури

та фахової періодичної преси

         Сучасні педагоги мають постійно підвищувати свій професійний рівень, займатися самоосвітою; вивчати нові течії в педагогіці, знайомитися з працями сучасних педагогів-новаторів, вчитися впроваджувати нові сучасні педагогічні технології на своїх уроках, тобто – підвищувати професійну компетентність.

Такою літературою забезпечують видавництва «Основа», «Шкільний світ», «Ранок».

 На допомогу викладачу-предметнику бібліотека пропонує та рекомендує методичну літературу:

1.    Коновалова М.В. Педагогічні технології: інструментарій, механізми, технологічна карта. У книзі подано структурні схеми основних типів уроків, схеми його аналізу, ведення документації, виконанням навчальних програм тощо.

2.    Сучасні освітні технології мовної підготовки майбутніх фахівців сфери обслуговування: методичний посібник. У методичному посібнику розгорнуто описано стан та особливості впровадження сучасних технологій у освітньому процесі, значне місце відведено ІКТ.

3.    Ємчик Л.Ф. Професійно спрямоване вивчення фізики у процесі підготовки робітників сфери обслуговування: навчально-методичний посібник. Посібник є доповнення до основного підручника з фізики, поданий матеріал сприятиме ефективнішому засвоєнню учнями знань з фізики для подальшого використання їх у фахових дисциплінах і у майбутній практичній роботі.

4.    Робак В.Є. Біологія (для ПТНЗ кулінарного профілю):навчально-методичний посібник. Основний зміст посібника відображає матеріал 10-11кл.(рівень стандарт), поглиблено і професійно спрямовано розглянуто питання які стосуються майбутньої професійної діяльності кваліфікованого робітника кулінарного профілю.

5.    Настільна книга педагога. Посібник для тих, хто хоче бути вчителем-майстром. У посібнику в простій формі викладені основи теорії навчання, опис сучасних технологій, актуальних методів та форм навчання, поради щодо аналізу уроку.

6.    Дегтярьова Г.А. Підготовка вчителя до проведення сучасного уроку в умовах інформатизації освіти: навч. - метод. посібник.  У посібнику подано науково-методичні матеріали щодо організації та проведення сучасного уроку з використанням ІКТ і ресурсів Інтернет. Також допоможе не тільки поглибити теоретичну підготовку викладачів, а й сприятиме їх творчим пошукам у визначенні нових ефективних шляхів модернізації освітнього процесу в умовах інформатизації освіти.

 

 

 

Періодична література,

яка може бути корисною викладачам з предметів загальноосвітньої підготовки.

Одним з найбільш інтенсивних і динамічних етапів гартування особистості викладача – є навчання.
В освітньому  процесі викладачам та учням неоцінену допомогу надають фахові періодичні видання. Тому бібліотека нашого ліцею щорічно передплачує таки періодичні видання:

 

1.   Вісник профосвіти. Орган Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Харківській області.

2.   Завуч Усе для роботи. Журнал якій допоможе кожному викладачеві, урізноманітнити заняття, зробити їх цікавими – без проблем.

3.   Інформаційний збірник для освітян. Офіційне видання МОН України.

4.    Освіта та право. Газета профспілки працівників освіти і науки України.

5.   Освіта України. Офіційне видання МОН України, широке коло освітніх питань. Виходить щопонеділка.

6.   Офіційний вісник України. Єдине повне офіційне видання, що вміщує усе поточне законодавство усіх гілок влади України та міжнародні угоди, ратифіковані Україною.

7.   Методист. Методичний журнал для методистів освітніх закладів.

8.   Педагогічна майстерня. У газеті є все: освіта і навчання, учень і викладач, конспекти і  сценарії…

9.   Позакласний час. Допоможе педагогам спілкуватися з учнями на різні теми, нові рубрики (Історія в особах, відкривай Україну, цей день у календарю),  а також на допомогу вчителю предметнику.

10.Практикум управління закладом освіти. Журнал робочих ситуації для директора школи. Тематичні випуски - «Пожежна безпека», та «Оплата праці у запитаннях і відповідях».

11.Професійна освіта. Науково – методичний журнал. Методика навчання, розробки уроків, наукові праці. Схвалено вченою радою Інституту професійно-технічної освіти НАПН України.

12.Профтехосвіта. Журнал №1 для профтехосвітян і для тих, хто творить майбутнє країни. Досвід роботи, інноваційні технології.

 Виходить за сприяння Національної академії педагогічних наук                     України.

13.Урядовий кур’єр. Державне життя України. Газета Кабінету Міністрів України.

Важливо, щоб кожен, хто завітав до бібліотеки знайшов «свою»

книжку з усвідомленням, що читати – це сучасно, креативно, цікаво. Запрошуємо до бібліотеки для ознайомлення і бажаємо приємного читання.

                  

 

                                               Підготувала  бібліотекар Ярмак М.І.

Нормативні документи

 

ПРОТИДІЯ БУЛІНҐУ (ЦЬКУВАННЮ)

 

Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінґу (цькуванню)" від 18.12.2018 № 2657-VIII

Наказ Міністерства освіти і науки України від 02.10.2018 № 1047 "Про затвердження Методичних рекомендацій щодо виявлення, реагування на випадки домашнього насильства і взаємодії педагогічних працівників із іншими органами та службами"

ПРОТИДІЯ ТА ПОПЕРЕДЖЕННЯ БУЛІНҐУ (ЦЬКУВАННЮ) В ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ: Методичні рекомендації

ПРОТИДІЯ ТА ПОПЕРЕДЖЕННЯ БУЛІНҐУ (ЦЬКУВАННЮ) В ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ: Онлайн-курс

Про інтерактивний проект "Протидія та попередження булінґу (цькуванню) в закладах освіти"

МАТЕРІАЛИ ОНЛАЙН-КУРСУ "Протидія та попередження булінґу (цькуванню) в закладах освіти" можна прочитати або переглянути в бібліотеці ліцею


ПОШУК ПО САЙТУf3
f3
f3
ped
Фанки Лайн 
© 2007 ""