Всеукраїнський тиждень професійної освіти

Професійно-технічна освіта є складником української системи освіти, де людина може оволодіти знаннями, уміннями і навичками за певною професією.
Важливою перевагою професійної освіти є її гнучкість та швидка реакція на запити ринку праці: нині пройти навчання в закладах можуть не лише вчорашні випускники шкіл, а й дорослі, які хочуть підвищити кваліфікацію або змінити професію. Після цього людина має можливість працевлаштуватися й заробляти реальні кошти.
Значення професійної освіти в умовах функціонування воєнної економіки України неможливо переоцінити. Підготовка кваліфікованих робітничих кадрів для оборони та відбудови України – це стратегічне завдання, яке сьогодні стоїть перед нами і з яким ми не маємо права не впоратись.
В рамках проведення Всеукраїнського тижня професійної освіти педагоги та здобувачі освіти Барвінківського професійного аграрного ліцею долучилися до національних та регіональних, а також заходів від міжнародних та бізнес-партнерів сфери. Тиждень відбувся в межах Європейського року навичок. Головна ідея – допомогти людям здобути знання і навички, яких потребує сучасний ринок праці, а бізнесу – подолати проблему дефіциту фахівців.
Заходи були організовані спільно з Національним агентством кваліфікацій, Федерацією роботодавців України, Міжнародною організацією праці, Програмою ЄС «EU4Skills: кращі навички для сучасної України» (GIZ), представниками офісу ЕРАЗМУС+ в Україні, експертами Інституту професійної освіти НАПН України, громадські організації «Центр «Розвиток КСВ», ГО «Інститут професійних кваліфікацій», ТОВ «Кнауф гіпс Київ» та “Укрзалізниця”, Університет менеджменту освіти, Міжнародна фундація виборчих систем, Європейський фонд освіти, Рада з питань освіти і молоді Естонії (Harno).