Бібліотека ліцею

БІБЛІОТЕКА – ВАЖЛИВА СКЛАДОВА
ІНФОРМАЦІЙНОГО РЕСУРСУ

    Робота бібліотеки Барвінківського професійного аграрного ліцею спрямована на виховання в учнів інформаційної культури, любові до книги, культури читання, уміння користуватися бібліотекою, а також забезпечення різноманітного змісту навчально-виховного процесу.

     Пріорітетною є виховна функція бібліотеки, а особливо моральне-етичне та духовне виховання здобувачів освіти. Роль бібліотеки в житті ліцею незаперечна.

     Для працівників та учнів створено всі умови для користування бібліотечним фондом та його збереженням. Бібліотека має окремий абонемент, читальний зал. Відкритий доступ фонду на абонементі дозволяє краще роздивитися тематичні полички, погортати книгу, а в читальному залі попрацювати вдумливо з книгою, періодикою, обмінятися думками.

     З основами бібліотечно-бібліографічної грамотності здобувачі освіти знайомляться не тільки на екскурсіях до бібліотеки, бібліотечних уроках, а й під час масової роботи, яку проводить бібліотека спільно з класними керівниками та майстрами виробничого навчання.

     Найбільш популярними формами роботи є книжкові виставки, які адресовані як працівникам, так і учням.

Бібліотека велику увагу приділяє дбайливому ставленню здобувачів освіти до книги, вихованню шанобливого відношення до друкованих видань. Приємно, що учні користуються послугами бібліотеки. Приходять самі, залучаючи своїх друзів, набирають книжок на вихідні і канікули, щиро радіють, отримавши щось новеньке. Бібліотека поповнює фонд за рахунок акції «Подаруй книгу бібліотеці».

      Важливим напрямом роботи нашої бібліотеки є виховна функція, спрямована на реалізацію основних орієнтирів виховання учнів:  ціннісне ставлення до себе, до родини, держави, природи, культури, мистецтва.

Бібліотека оснащена комп’ютером, який підключено до мережі Internet.

Фонд бібліотеки складає 12487 примірників ( в тому числі 12 електронних видань) з них кількість підручників 9425 (навчальна література різних років видання). Загальна площа бібліотеки складає 84м2, а також працює читальний зал – 40 м2(14 посадочних місць). Кількість постійних читачів – біля 180 чоловік. Загальна кількість користувачів 257 чоловік.