Мінна безпека

На Барвінківщині нещодавно точилися запеклі бої, і на сьогодні вона залишається прифронтовою зоною, тому актуальним є роз’яснення здобувачам освіти техніки безпеки при знаходженні вибухонебезпечних предметів.

22 листопада в групі СТВ-109 було проведено онлайн годину спілкування з теми «Мінна безпека». Під час заходу здобувачі освіти особисто ознайомились  з основними правилами поводження з вибухонебезпечними предметами.

  1. Не брати в руки знайдені предмети

Це може бути іграшка, мобільний телефон, ручка — начиненими вибухівкою можуть виявитись різноманітні предмети. Протипіхотні міни-«метелики» незвичної форми корпус яких виготовлений з пластику і може бути різних кольорів. Їх не можна підбирати, адже шкода для здоров’я дуже серйозна.

 

  1. Оминати снаряди, які не розірвались

Під час обстрілу деякі снаряди можуть не спрацювати одразу. Але вони готові вибухнути будь-якої миті. Те, що здається частиною, уламком — також може містити заряд і бути небезпечним. Не можна підбирати такі «трофеї».

  1. Не експериментувати з боєприпасами

При знаходженні серійних мін, снарядів або гранат слід негайно викликати фахівців, які огороджують район і знешкоджують небезпечні знахідки. Не потрібно проявляти додаткову цікавість, що спонукає до небезпечних експериментів. Категорично заборонено підкладати боєприпаси в багаття, випробовувати їх на міцність ударами, намагатися розібрати. Наслідки таких дій можуть бути дуже небезпечними.

 

  1. Остерігатись бездоглядних речей

Вибухівку можуть помістити у звичайні портфелі, сумки, банки, пакунки і потім залишити в багатолюдних місцях. У такому разі важко відрізнити сумку з вибухівкою від такої ж сумки, залишеної забудькуватим пасажиром у громадському транспорті. Тому бездоглядні предмети в транспорті, дворі, магазині вимагають особливої уваги.