Міжнародний день ненасильства

                Міжнародний день ненасильства проголошений Генеральною Асамблеєю ООН і відзначається щорічно в день народження Махатми Ганді – 2 жовтня, одного з керівників руху за незалежність Індії, основоположника філософії і стратегії ненасилля.

Міжнародний день ненасильства. Проголошений на 62-й сесії Генеральної Асамблеї ООН згідно з резолюцією від 15 червня 2007 року. Відзначається щороку в день народження Махатми Ганді (1869-1948), одного з керівників руху за незалежність Індії, основоположника філософії та стратегії ненасилля.

Цей день – на годинах спілкування класними керівникам була  можливість привернути увагу до цієї найбільш розповсюдженої форми порушення прав людини.

Насильство широко застосовується людьми як засіб досягнення бажаного результату. І воно завжди пов’язано з поняттям свободи: жертву змушують до якоїсь поведінки або до прийняття певних умов, руйнуючи її біологічне чи психічне життя, або ж погрожуючи його зруйнувати.

Відповідно до закону “Про попередження насильства в сім’ї” насильством в сім’ї є будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного характеру одного члена сім’ї по відношенню до іншого, якщо ці дії порушують права і свободи члена родини як людини та громадянина, завдають йому моральної шкоди, шкоди його фізичному чи психічному здоров’ю.

Зазвичай, найбільше страждають від насильства жінки, діти та люди похилого віку.

За даними ООН, понад мільйон жінок в Україні щороку стають жертвами фізичного або сексуального насильства в сім’ї. І далеко не кожна з них наважується звернутися по допомогу до правоохоронних органів. Кривдники не завжди несуть відповідальність за свої вчинки.

І це попри те, що українське законодавство постійно вдосконалюється. В Україні набули чинності зміни до Кримінального кодексу, які визнають системне насильство в сім’ї злочином.

Тому, якщо ви стали свідком або жертвою насилля – не мовчить, а повідомте про такі факти правоохоронні органи.